O co tu chodzi?

Powyższe propozycje zostały wyselekcjonowane z platformy AliExpress. Klikając w wybraną grafikę, co jest w pełni bezpieczne i nie tworzy żadnych konsekwencji, przejdziesz na stronę docelową, gdzie możesz obejrzeć dokładnie ofertę i ewentualnie kupić ten produkt. I nieważne, gdzie mieszkasz, bo dostawę otrzymasz wprost pod wskazany adres. Kupisz, czy nie - pooglądać zawsze można...

Moja opinia na temat AliExpress

Powiem wprost: kocham to miejsce i kocham tam robić zakupy, bo mam do dyspozycji nieograniczone możliwości, jakich nie otrzymam ani na allegro, ani w sklepie na mieście, ani w żadnym innym miejscu na świecie - kupując przy tym najczęściej za pół ceny, jaką bym musiał zapłacić w innym miejscu. AliExpress to genialny i bezpieczny hiper-mega sklep. Polecam go każdemu, bo sam korzystam bez obaw. - Bogusław Kucharczyk

Poznaj moje argumenty:

  • Bezpieczeństwo bez żadnych kompromisów

Zakupy robię bez żadnego ryzyka, bo nigdy nie płacę sprzedawcy, tylko na konto platformy, która przekazuje moją zapłatę tylko wtedy, gdy potwierdzę, że otrzymałem towar taki jaki zamawiałem i bez uszkodzeń. Jeżeli nie otrzymam towaru w wyznaczonym terminie, to zwracają mi pieniądze. Jeżeli nie jestem z niego zadowolony, to mogę go zwrócić, czasami nawet na koszt sprzedawcy, a w ostateczności wysyłam go pocztą, co i tak mało kosztuje. Lub mogę negocjować rabat, którego wartość po obopólnej akceptacji mi zwracają. Wtedy ja zachowuję otrzymany towar, nabyty za mniejsze pieniądze, a sprzedawca ma nadal zysk, chociaż mniejszy. Obie strony są zadowolone.

Np. raz trafiłem na oszusta próbując kupić rower. Zrobiłem to, chociaż cena była podejrzanie niska (98 USD), a rower rewelacyjny. Z resztą nigdy nie wiadomo jaka cena jest realna, a z drugiej strony chciałem sprawdzić, czy system jest faktycznie bezpieczny. Po zapłacie nie otrzymywałem towaru, a sprzedawca nie odpowiadał na moje pytania. W związku z tym założyłem spór. To jest bardzo prosta procedura - wystarczy kliknąć przycisk "Open dispute" przy transakcji i wybrać kilka opcji w formularzu. Personel zrobił resztę, to znaczy podjął negocjacje w moim imieniu. A gdy okazały się to bezskuteczne - zamknął sprzedawcy konto i zwrócił mi całą kwotę zapłaty:). Krótko i skutecznie. Tak, to jest naprawdę fajne, że na drugim końcu świata nieznani Ci ludzie dbają o Twoje bezpieczeństwo i zadowolenie bardziej, niż by można się tego spodziewać.

Pisząc to, gęba mi się cały czas śmieje z zadowolenia, że oszust nie zdołał zrobić ze mnie jelenia, a zwrot nastąpił błyskawicznie. Do tego słuszna kara: zamknięcie konta. Gdy podobna sytuacja spotkała mnie wcześniej na polskim allegro, to kazali mi iść na policję i samemu dochodzić swoich praw;). Jakie szczęście, że nie muszę tam robić zakupów.

  • Niespotykany asortyment

Wybierać tam można spośród milionów produktów w większości u nas niedostępnych (od koralików po luksusowe domy do montażu na miejscu). Niektóre produkty są tak rewelacyjne, że naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem kreatywności ich producentów. Uwierz mi, że nie wszystko jeszcze widzieliśmy w życiu, a tam są rzeczy, które Cię zadziwią.

  • Niskie ceny produktów

Płacę najczęściej mniej niż połowę ceny w stosunku do podobnych produktów dostępnych tu, w kraju. I jest to cena z dostawą do domu.

  • Niskie koszty transportu

Najczęściej nie płacę za transport (to opcja, którą oferuje sprzedawca), a jeżeli już, to wybieram dostawę pocztą, która kosztuje niewiele więcej niż wysyłka w kraju.

  • Szybki czas dostawy

Dostawa pocztą trwa najczęściej dwa - trzy tygodnie, a gdy mi się spieszy, to wybieram firmę kurierską, która dostarcza towar w 3-5 dni. Raz kupiłem prezent dla żony pod choinkę i wybrałem dostawę pocztą (kurier był za drogi). Zrobiłem to dokładnie dwa tygodnie przed świętami, czyli w największym w roku szczycie transportowym. Uprzedziłem też zaraz żonę, że się spóźniłem z zakupem i prezent dostanie w nowym roku. Tak się ucieszyła, że myślałem, iż kolację wigilijną zjem razem z bezdomnymi na ulicy. Ale stał się cud: towar dotarł dzień przed Wigilią :)

  • Dogodne formy zapłaty

Płacę zwykłą kartą płatniczą do transakcji internetowych, którą wydał mi mój bank. Jeżeli wybiorę zapłatę w EUR (domyślna waluta to USD, którą można zmienić w koszyku na EUR lub GBP), to nawet nie zapłacę prowizji od przewalutowania - ale nie wiem, czy w każdym banku tak jest. Jeżeli nie miałbym karty, to zawsze mógłbym zapłacić gotówką w PLN na poczcie lub w oddziale banku, poprzez usługę Western Union. Tu jednak muszę pamiętać o dodatkowej prowizji.

  • Język kontaktu - żaden problem

Czytam oferty i porozumiewam się po angielsku - chociaż często nie jest to w ogóle konieczne. Jednak zauważyłem, że sprzedawcy najczęściej nie znają więcej niż kilkaset słówek w tym języku, udowadniając tym, że to minimum wystarczy. Poza tym portal ma możliwość tłumaczenia każdej strony na język polski (opcja w prawym górnym rogu). W kwestii kontaktu, to jeżeli nie znałbym w ogóle angielskiego i nie chciałbym się uczyć go nawet do poziomu minimalnego, to skorzystałbym z bezpłatnego translatora Google dostępnego przez internet (kopiuj - wklej dowolny tekst i tłumaczenie gotowe).

  • Bezpłatna i szybka rejestracja

Chcąc tam kupować oczywiście trzeba się najpierw zarejestrować (założyć konto), co jest bezpłatne, trwa chwilę i możliwe jest nawet podczas finalizowania pierwszego zakupu. Do rejestracji potrzebny jest własny email - jak wszędzie.

  • Satysfakcja

Po otrzymaniu towaru (lub nie) mogę obiektywnie ocenić sprzedawcę, pisząc komentarz, bez obawy o ewentualne konsekwencje. Spróbuj to zrobić na polskim allegro, to pożałujesz. Gdy wystawiłem kilka negatywnych opinii, bo sprzedawcy na to zasłużyli i zrobiłem to, aby wyrazić swoje niezadowolenie i przestrzec innych, to w ramach odwetu otrzymałem też negatywne opinie, chociaż nie zasłużyłem. Allegro nawet mi nie odpowiedziało na moje zażalenie. Jak na razie na Aliexpress traktują Cię z należytym szacunkiem i uwagą. Robienie tam zakupów to czysta przyjemność.

Przekaż poniżej swój email, aby wstąpić do zamkniętej grupy i przez to otrzymywać powiadomienia o promocjach, obniżkach i rabatach oraz inne ciekawe informacje...

Mój email:

- Twój email jest w pełni bezpieczny -